Forside NYHETER Nye opptøyer etter at tre jenter ble drept i England

Nye opptøyer etter at tre jenter ble drept i England

Nye opptøyer etter at tre jenter ble drept i England
Foto: Shutterstock

Demonstrasjonene etter knivangrepet i Southport fortsetter.

Akkurat nå leser andre

Det har brutt ut nye voldelige opptøyer i England med bakgrunn i knivdrapene i Southport hvor tre små jenter mistet livet.

Høyreekstreme demonstranter skal ha blitt møtt av en antirasistisk motdemonstrasjon i Manchester, melder Independent. 

Avisen skriver at det skal ha blitt kastet murstein mot politiet, og bilder fra stedet viser at flere personer blir lagt i bakken av politiet.

I Liverpool er flere politibetjenter skadet etter demonstrasjoner i sentrum av byen, skriver politiet på X. 

The Times melder om vold mot politi, og at demonstranter har kastet flasker, mursteiner og stoler.

The Times skriver videre at familier som bor i området der opptøyene pågår i Liverpool, har sett seg nødt til å forlate hjemmene sine.

Knivdrapene i Southport, som tok livet av tre små jenter har den siste uken ført til at det har oppstått store opptøyer i en rekke engelske byer.

Det er varslet minst 30 demonstrasjoner i løpet av helgen, skriver TV2.

Les også

Ads by MGDK