Bilister må belage seg på stopp på E6.
Akkurat nå leser andre
Bilister som skal over Saltfjellet må regne med korte stopp på E6 flere dager denne uka. Årsaken er sprengningsarbeid i forbindelse med byggingen av en midlertidig bru ved Lønselv bru, også kjent som Viskisbrua.
Statens vegvesen er i gang med forberedelser til etablering av landkarene til den midlertidige brua, som skal plasseres ved siden av dagens bru. Arbeidet innebærer sprenging, og dette vil føre til midlertidige stenginger av veien.
«Sprengingen er en del av forberedelsene til etablering av landkarene til den midlertidige brua som skal settes opp ved siden av dagens bru», sier byggeleder Kristian Riddervold Andreassen i Statens vegvesen.
Stengingene vil skje mandag 26. januar, tirsdag 27. januar, onsdag 28. januar og torsdag 29. januar.
Trafikken blir stanset klokken 12.00 og klokken 15.00 alle dagene, og hver stenging er planlagt å vare i opptil 15 minutter. Når veien åpnes igjen, vil trafikken bli manuelt dirigert forbi anleggsområdet.
Les også
Statens vegvesen er allerede i gang med arbeidet med å etablere den midlertidige brua ved Lønselv bru på Saltfjellet.
For løpende informasjon om trafikkavviklingen anbefales det å følge med på 175.no eller i appen Vegvesen trafikk.