Flyprisene skyter i været:
Mens meklingen mellom SAS og de kabinansatte fortsatt pågår på overtid, har prisene på flere Norwegian-flygninger økt kraftig.
Ifølge VG reagerte en tipser etter at flyreisen hans ble kansellert i forbindelse med den mulige SAS-streiken. Da han undersøkte alternative avganger hos Norwegian, oppdaget han svært høye billettpriser.
Det skriver Nettavisen.
En flyreise fra Oslo til Bergen koster denne uken opptil 9999 kroner, mens en direktebillett fra Oslo til Karmøy kan koste nærmere 20.000 kroner. Til sammenligning er den dyreste billetten til Palma de Mallorca under 4000 kroner.
Til VG opplyser Norwegian at de høye prisene kan skyldes at flyene er nær fullbooket denne helgen, men understreker at de foreløpig ikke kan bekrefte dette.
Samtidig venter mange på utfallet av meklingen mellom SAS og fagforeningene Parat og Fellesforbundet. Forhandlingene fortsetter etter at den opprinnelige fristen gikk ut ved midnatt natt til onsdag.
På Oslo lufthavn forteller passasjer Gunnar Kjemphol til Nettavisen at han mener informasjonen fra flyselskapet har vært mangelfull.
«Det er ganske mange flyvninger som er kansellert, som da uansett ville blitt tatt ut i streik. Så det kan hende de har flyttet flyene bort fra Gardermoen i forventning om at det skulle bli streik», sier han.