Skremmende detaljer kommer frem: Gjerningsmannen gjorde et grusomt kjøp kort tid før attentatet mot Donald Trump

16/07/2024 13:44

Sofie

NYHETER
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Nå viser det seg at gjerningsmannen gjorde et uhyggelig kjøp kort tid før attentatet mot den tidligere presidenten.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Det som skjedde på Trumps demonstrasjon i Pennsylvania var som noe fra en actionfilm. Blod på kinnet, knyttneve i været og oppreist med alle 190 centimeter.

Kort tid etter forsøket ble gjerningsmannen selv drept, og det ble senere funnet ut at det var 20 år gamle Thomas Matthew Crooks som avfyrte våpenet mot den tidligere presidenten.

Skremmende kjøp i dagene før

I dagene frem til et av de mest skremmende attentatforsøkene i nyere tid, kjøpte 20 år gamle Thomas Matthew Crooks flere gjenstander som han angivelig skal ha brukt i sitt forsøk på å drepe USAs tidligere president Donald Trump.

Etterforskerne har jobbet intenst med å kartlegge Thomas Matthew Crooks aktiviteter i dagene før angrepet.

Det er nå klart at han besøkte en jernvarehandel, hvor han kjøpte en halvannen meter høy stige.

Ifølge CNN mener etterforskerne at denne stigen ble brukt for å få tilgang til taket på en bygning som Thomas Matthew Crooks avfyrte skuddene mot Trump fra.

Thomas Matthew Crooks klarte imidlertid ikke å forlate bygningen igjen. Han ble skutt og drept av sikkerhetspersonell på stedet, noe som brakte livet og planene til en brå slutt.

I tillegg til stigen fra jernvarehandelen, besøkte Thomas Matthew Crooks også en våpenbutikk hvor han kjøpte ammunisjon. Pistolen han brukte i angrepet ble lovlig kjøpt av faren og var en del av en samling på over 20 våpen registrert på familieadressen.