Vil du ha Tupacs ’drapsbil’: Bliver solgt for 15 millioner kroner

13/09/2021 13:37

Emma

Utland
Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com
Den som vil sikre seg bilen Tupac satt i da han ble truffet av de dødelige skuddene i 1996, må frem med de store pengene.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Det er 25 år siden at rapperens liv endte, brått og brutalt. 7. september 1996 ble Tupac Shakur skutt fire ganger mens han satt i en bil i Las Vegas.

Seks dager senere døde 25-åringen på sykehuset. Gjerningspersonen har aldri blitt tatt. 

Bilen, fra BMW 7-serien på 90-tallet, er tidligere blitt solgt for over 12 millioner kroner. Når det noe makabre klenodiet nå er lagt ut for salg igjen, er det til en enda høyere sum – nemlig 14,6 millioner kroner.

Dette er den omtalte bilen. 

På nettstedet Celebretycars.com, som auksjonerer bort BMW-en til høystbydende over den gitte summen, ligger all informasjon –  blant annet at alle skader er reparert, og at den er nylakkert. 

Kulehullene på den ene døren etter skyte episoden, er altså ikke lenger synlig.

Kjøretøyet var i sin tid leaset av Tupacs rappevenn Marion Suge Knight og hans plateselskap Death Row Record. Det var Knight som var sjåføren på den fatale kvelden.

I dag sitter Knight dog i fengsl, hvor han er dømt for å ha kjørt på og drept en mann i 2015.