Hendelsen med den «varme mikrofonen» fulgte etter en uvanlig tale.
Offentlige opptredener er utmattende. Ledere smiler vanligvis gjennom trettheten mens de håndhilser for kameraene.
Men noen ganger glipper masken, og en live mikrofon fanger opp nøyaktig hva de tenker.
Fanget på bånd
President Donald Trump deltok på Presidents Cup i Medinah, Illinois, søndag. Den 80 år gamle presidenten deltok i avslutningsseremonien.
Mens han håndhilste på golfspillerne, fanget en mikrofon i nærheten opp en ærlig klage, ifølge The Irish Star. Han kastet hendene i været.
Han ble tydelig tatt opp mens han sa: «Jeg vil hjem.»
En sang av Pink overdøvet det presidenten sa videre. Det korte videoklippet spredte seg raskt på nettet.
En rask exit
Kritikere var raske med å håne den slitne lederen. En bruker på sosiale medier bemerket at hvis en rivaliserende politiker hadde kommet med den samme bemerkningen, ville kabelnettverkene ha spilt det konstant.
Det hvite hus’ pressekorps rapporterte at journalister samlet seg for presentasjonen kl. 17:15 lokal tid. Presidenten dro bare førti minutter senere.
Da han kom tilbake til Det hvite hus, fortalte Trump reportere at det hadde vært en «fantastisk dag». Han gratulerte også golfspiller Brandt Snedeker med turneringsseieren.
Han nektet å svare på spørsmål. Kort tid etter publiserte hans Truth Social-konto syv forskjellige videoer fra turen.
Kort og defensiv
Hendelsen med den «varme mikrofonen» fulgte etter en uvanlig tale. Stående nær første tee med PGA-kommissær Brian Rolapp, snakket Trump i bare ett minutt i stedet for de planlagte femten.
Publikum ga en blanding av jubel og buing. Trump hevdet umiddelbart at journalister ville lyve om reaksjonen.
Han uttalte: «De falske nyhetsmediene vil si at jeg fikk en veldig dårlig mottakelse, men vi fikk en god mottakelse.» Han la til: «De elsker det vi gjør; landet gjør det bra.»
Trump forklarte deretter hvorfor han kuttet talen kort. Han siterte Rolapp som ba om en kort tale, og delte deretter sitt direkte svar.
Proteststemmer
«Nei, jeg har ikke mot til å holde en tale. Disse folkene vil se golf; de vil ikke høre taler,» sa Trump. Han la til: «Det kommer til å bli en veldig interessant golfdag.»
Utenfor golfbanen var atmosfæren mye mer spent. Hundrevis av demonstranter samlet seg i de lokale gatene. Politiet måtte skille dem fra grupper av lojale tilhengere.
En demonstrant, Allison Galvan, snakket med ABC7 Chicago om besøket. Hun holdt budskapet sitt enkelt og uttalte: «Han er ikke velkommen.»