Advarer om kylling som er solgt i Rema 1000 over hele landet

26/06/2025 21:24

Yvonne

NYHETER
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
"Ikke spis den!", oppfordrer Norsk Kylling som trekker produktet tilbake fra butikken.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Mattilsynet og Norsk Kylling AS tilbakekaller kyllingfilet solgt i dagligvarebutikker over hele landet-

"Årsaken er mistanke om utilstrekkelig varmebehandling av det spiseklare produktet", skriver Norsk Kylling AS i en pressemelding.

Kunder rådes til å kaste produktet. Man kan også få pengene tilbake hvis man returnerer kyllingen til butikken man kjøpte den i.

"Produktet tilbakekalles ut fra et føre-var-prinsipp, som innebærer at vi tilbakekaller produktet selv ved mistanke for å sikre at ingen tar unødvendig risiko ved å spise produktet. Dette er en del av vårt ansvar for å ivareta mattrygghet og kundenes tillit", heter det fra selskapet.

Tilbakekallingen gjelder Solvinge Kylling Salatkjøtt 200 gram med batchnummer ID 144277 og holdbarhetsdato 10.07.2025.

"Øvrige partier av samme produkt er ikke berørt og kan trygt spises", understreker selskapet.

Kyllingen er solgt i Rema 1000-butikker over hele landet.

Foto: Solvinge

Læs også:

Levde 24 år i fangenskap: Sånn har Elisabeth Fritzl det i dag Mange av oss husker denne forferdelige saken. Elisabeth Fritzl var fanget i en kjeller i 24 år, av sin egen far. De siste mange årene har hun levd i frihet med en ny identitet.
Hvis du har denne linjen i håndflaten er du verdens heldigste Har du sett ordentligt på hendene dine i det siste? De kan fortelle deg hvor heldig du er!