En person funnet død: Politiet mener at brannen er påsatt

25/03/2025 13:40

Yvonne

NYHETER
Foto: Shutterstock
Politiet har pågrepet en person etter en lang rekke branner i Rogaland.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

En person er pågrepet og mistenkt for å stå bak en boligbrann i Klepp kommune. En person kom seg ut av det brennende huset.

Politiet har funnet en død person etter boligbrannen.

Det melder Sør-Vest politidistrikt i en pressemelding.

Det har vært en rekke branner og branntilløp på Jæren i Rogaland de siste månedene.

Pågrep en person
Politiet har i lang tid mistenkt at flere av dem har vært påsatt, og i natt ble en person pågrepet. Det var en bolig på Klepp i Rogaland som er totalt nedbrent som følge av en brann som politiet mistenker er påsatt.

Ifølge NRK Nyhetsmorgen er det et gårdshus som er nedbrent.

Politiet pågrep en person i nærheten av eneboligen, opplyser politiet i en pressemelding. Det kom på bakgrunn av observasjoner som ble gjort i området.

"Politiet mistenker at brannen kan være påsatt, og det er pågrepet en person i nærheten av eneboligen", opplyser politiadvokat Fredrik Martin Soma.

Han er siktet for overtredelse av straffeloven § 355.

Frykter dødsfall
To personer er tilknyttet adressen. Politiet er i kontakt med en kvinne som er tilknyttet adressen, mens en mann ikke er gjort rede for. Politiet frykter at han er omkommet i brannen.

Tidligere tirsdag meldte politiet at en person var savnet etter brannen. Politiet har ikke fått bekreftet identiteten til personen som nå er funnet, men de jobber ut fra at det er den de har søkt etter.

Politiets kriminalteknikere vil undersøke stedet når det er blitt kaldt nok, opplyser politiet.

Pårørende er varslet.

Læs også:

Tannlege advarer: Du må slutte med denne morgenvanen umiddelbart En anerkjent tannlege advarer folk som følger en sunn morgenvane. Vanen er dessverre lite sunt for tennene, og det kan koste et besøk til tannlegen.
Forskerne klør seg i hodet over mysterium: Hvorfor unngår røykere den fryktede sykdommen? Folk som røyker har mindre risiko for å få en bestemt fryktet sykdom. Nå har forskere lansert en ny teori som kanskje gir oss svaret.