I denne landsdelen kan det bli opp mot 20 grader.
Akkurat nå leser andre
Høsten har meldt sin ankomst i store deler av landet. Nattefrosten har lagt seg i fjellet, men også i lavlandet har mange vært nødt til å skrape frontruta på bilen de siste dagene.
Men som det ofte er tilfellet i Norge: Været varierer veldig fra dag til dag.
Nå melder Yr at vi kan får sommertemperaturer igjen.
Storm i nord
Dessverre gjelder det ikke for alle. I dag, torsdag, passerer et stormsenter over Troms og Finnmark fra vest.
Det gir sterk kuling utsatte steder og lokalt kraftige vindkast. Så kraftig at Yr har sendt ut gult farevarsel for landsdelen.
Les også
Yr advarer om at høststormen kan føre til stengte veier og kansellerte fly- og ferjeavganger.
Første del av torsdag ventes lokalt kraftige vindkast på 25-30 m/s fra vest. Vinden vil øke først i ytre strøk av Troms, og minke sist i indre strøk av Troms og i Finnmark.
En smak av sommer
Mens noen får oppleve høststorm, kan andre glede seg til sensommer.
Nå kan Meteorologisk institutt fortelle at Vestlandet kan vente seg en smak av sommer de kommende dagene.
I en melding på X skriver de at en «Nordisk sommerdag er på vei mot Vestlandet».
Les også
Ifølge meteorologene er det flere faktorer som bidrar til denne værendringen:
- «Varm luft fra sør»
- «Høytrykk og lite skyer»
- «Fralandsvind og mulig føneffekt»
Kombinasjonen av disse elementene gir det de omtaler som en oppskrift på temperaturer opp mot 20 grader – en kortvarig, men etterlengtet påminnelse om sommer.
Du kan se hele innlegget fra meterologene i sosiale medier her: