Forside NYHETER Jysks søsterselskap stenger 19 butikker

Jysks søsterselskap stenger 19 butikker

Jysks søsterselskap stenger 19 butikker
Foto: Lars Larsen Group

For tøff konkurranse blir oppgitt som årsaken til stengningen.

Akkurat nå leser andre

Butikkkjeden Seng, som er en del av Lars Larsen Group, lukker nettbutikken og stenger 19 butikker i Sverige.

Selskapet, som er et søsterselskap til Jysk, opplever for mye konkurranse i det svenske markedet, står det i en pressemelding.

«Detaljhandelsmarkedet i Sverige har blitt hardt rammet av høy inflasjon, lav forbrukertillit og Sveriges utfordrede valuta. Dette har resultert i tøff konkurranse – spesielt etter covid da mange nye rene netthandelsaktører kom inn i markedet for senger. Selv om vi har klart å øke virksomheten vår i Sverige etter en rebranding, har det ikke vært nok til å legge grunnlaget for en lønnsom forretning fremover, og det ville ikke være god forretningsskikk å fortsett», sier administrerende direktør Hanne Bang Vorre.

Stengingen forventes å være fullført i slutten av august.

Rundt 90 ansatte vil bli berørt, hvorav de fleste vil være butikkansatte i Sverige. 

Foto: Lars Larsen Group

Les også

Den planlagte avviklingen vil direkte påvirke omtrent 90 ansatte, de fleste av dem butikkmedarbeidere i Sverige. SENG er derfor i tett dialog og forhandlinger med svenske fagforeninger og arbeider generelt for å hjelpe de berørte ansatte så godt som mulig.

«Jeg vil gjerne takke alle ansatte for deres store innsats både i SENG i Sverige og i Sengetid.dk. Alle har gjort en fantastisk jobb, og vi er svært takknemlige for innsatsen», sier Hanne Bang Vorre og legger til:

«Vi vil selvfølgelig gjøre alt vi kan for å hjelpe våre dyktige ansatte, og vi har allerede tatt kontakt med andre selskaper i Lars Larsen Group for mulige jobbmuligheter.»

Ads by MGDK