Fjordline: Seilte i feil retning i over to timer

17/07/2023 17:30

Mikkel Sletta

NYHETER
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Et skip fra Hirtshals i Danmark til Kristiansand tok noe av en omvei søndag kveld.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

For selv om Kristiansand som kjent ligger nordvest for Hirtshals, seilte hurtigskipet Fjord FSTR sørvest – altså vekk fra den norske kystbyen. 

Først etter to timer ble skipet rettet opp og satt ut til Norge, ifølge sporingstjenesten Marine Traffic.

Forklaringen på omkjøringen, som resulterte i en betydelig forsinkelse, er utfordrende værforhold.

— Kapteinene måtte planlegge best mulig kryssing med tanke på å få bølgene slik han ville ha dem, sier administrerende direktør Brian Thorsted Hansen i Fjord Line, som eier båten, ifølge Dagbladet.

Skipet skulle ha lagt til kai i Kristiansand klokken 20.15, men den gang lå det i stedet midt i havet.

Læs også:

Hva brukes det tredje rommet i vaskemaskinen din til? Få vet det, men her er svaret Vi vasker alle klær, men det viser seg at mange av oss plasserer vaskemiddelet feil i maskinens rom. Det største mysteriet er imidlertid det tredje rommet. Hva brukes det til? Her får du svaret:
Dette er hva vitenskapen sier om å spise en banan til frokost Selv om det ikke er ideelt som et første måltid, kan det være fordelaktig å spise en banan før frokost eller som en del av en balansert frokost.