«Ullared»-profil er død

12/10/2023 15:00

Emma

NYHETER
Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com
Ullared profilen ble 77 år gammel.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Tirsdag formiddag melder Aftonbladet at «Ullared»-profilen Gunnel Hyvönen er død, 77 år gammel.

Dødsfallet ble bekreftet av søsteren Maritta Söderström (79).

- Det er tomt fordi vi snakket på telefon nesten hver dag bortsett fra når hun ble skikkelig syk, forteller Söderström overfor Hänt.

Videre kommer det fram at hun gikk bort i begynnelsen av september etter lang tids sykdom. Hun etterlater seg ektemannen Jouko Hyvönen.

- Til slutt kunne man nesten ikke forstå hva hun sa, sier søsteren.

Hyvönen har kjempet mot lungekreft i noen år og har flere ganger operert for kreft i blant annet rygg og hjerne.

Hun slo gjennom som en av profilene i den populære TV-serien «Ullared». I serien fikk seerne følge tett med på henne og søsteren gjennom flere sesonger av humor serien.

Foto: Maria Östlin/Kanal 5

Læs også:

Levde 24 år i fangenskap: Sånn har Elisabeth Fritzl det i dag Mange av oss husker denne forferdelige saken. Elisabeth Fritzl var fanget i en kjeller i 24 år, av sin egen far. De siste mange årene har hun levd i frihet med en ny identitet.
Hvis du har denne linjen i håndflaten er du verdens heldigste Har du sett ordentligt på hendene dine i det siste? De kan fortelle deg hvor heldig du er!