Forferdelig ulykke: Direktør faller om død foran hele selskapet

22/01/2024 06:00

Mikkel Sletta

Utland
Foto: Privat
Foto: Privat
En firmafest ble til en stor katastrofe.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Som en del av festlighetene måtte teknologiselskapet Vistex sin administrerende direktør og styreleder, Sinjay Shah og Vishwanath Datla, fraktes opp på scenen i et bur hengende i kabler fra taket.

En praktfull entré.

Men Shah og Datla kom aldri opp på scenen foran sine mange ansatte.

En video fra arrangementet viser øyeblikket da kablene til buret plutselig gir etter og Sinjay Shah og en annen mann faller 4,5 meter og lander på gulvet.

Ifølge FoxBusiness  landet Shah på hodet og døde. Foran øynene til alle selskapets ansatte.

Datla er fortsatt i kritisk tilstand, melder media.

Årsaken til ulykken tilskrives en feil i kablene, men hendelsen og det defekte buret etterforskes.

De to mennene hadde dratt til India for å feire et firmajubileum.

Vistex har ellers hovedkontor i Illinois, USA.

Læs også:

Hva brukes det tredje rommet i vaskemaskinen din til? Få vet det, men her er svaret Vi vasker alle klær, men det viser seg at mange av oss plasserer vaskemiddelet feil i maskinens rom. Det største mysteriet er imidlertid det tredje rommet. Hva brukes det til? Her får du svaret:
Dette er hva vitenskapen sier om å spise en banan til frokost Selv om det ikke er ideelt som et første måltid, kan det være fordelaktig å spise en banan før frokost eller som en del av en balansert frokost.