Forside Utland Populær musiker har tapt kampen mot kreften: Ble bare 53...

Populær musiker har tapt kampen mot kreften: Ble bare 53 år gammel

Populær musiker har tapt kampen mot kreften: Ble bare 53 år gammel
Foto: Shutterstock

Hvil i fred.

Akkurat nå leser andre

Musikkverdenen er nå i dyp sorg etter å ha mistet en ikonisk gentleman. Paul Spencer, som var en del av den elektroniske musikktrioen Dario G, har gått bort 53 år gammel etter å ha kjempet mot kreft.

Den triste nyheten ble publisert av flere internasjonale medier, inkludert BBC, som viser til et hjerteskjærende innlegg fra Paul Spencers familie på Dario Gs offisielle Instagram-side.

Den kan sees nedenfor.

«Det er med stor sorg vi må kunngjøre at vi tidligere i dag mistet vår elskede Paul Spencer», skriver familien.

«Han var positiv til slutten, men det var en kamp han ikke lenger kunne kjempe. Han etterlater seg en stor musikalsk arv og mange gode minner med mange mennesker. Han vil bli savnet av alle som elsket ham. Vær sterk vår store stjerne.»

Paul Spencer ble diagnostisert med kreft tilbake i 2023. På sosiale medier fortalte han åpent om fremgangen sin.

Opprinnelig bestående av Paul Spencer, Scott Rosser og Stephen Spencer, fikk Dario G sitt store gjennombrudd med debutsingelen «Sunchyme» i 1997.

Sporet ble raskt en global hit og sementerte trioens plass i verden av elektronisk musikk. Et år senere ga de ut «Carnaval De Paris», en sang som ble synonymt med verdensmesterskapet i 1998 i Frankrike.

Du kan høre det ved å starte videoen nedenfor:

Les også

Ads by MGDK