Nå skjer det ting hos McDonald’s. Den nye vårmenyen er full av sterke smaker og fristende nyheter.
Våren er tiden for nye smaker og friske nyheter på menyen. Stadig flere kjeder skrur opp både tempo og smak når sesongen skifter.
McDonald’s Norge lanserer nå en helt ny vårmeny med flere spennende produkter og en ny smaksprofil som skal gi kundene noe helt nytt å glede seg til.
Spicy nyheter og helt ny smak
McDonald’s introduserer nå smaksprofilen Butter Style, som dukker opp i flere av produktene på menyen. Dette er en smak som også kombineres med jalapeños i noen av rettene, noe som gir et ekstra kick.
Samtidig kommer klassikere i nye varianter, slik at både de som liker sterke smaker og de som foretrekker noe mildere, finner noe de liker.
Blant nyhetene er også Spicy McNuggets, som garantert vil falle i smak hos mange.
Dette er burgeren alle snakker om
En av de største nyhetene er Homestyle Butter Style & Jalapeños, en burger laget for dem som ønsker litt mer trøkk i smaken.
Samtidig kommer Butter Style i flere varianter, blant annet som McWrap, kyllingburger og vanlig hamburger. I tillegg dukker Hamburger Crisp opp på menyen, en enklere burger med sprø salat.
Her får du altså både nye smaker og enklere alternativer samlet på én meny.
Nye drikker og søte fristelser
Det er ikke bare maten som får en oppgradering – drikkemenyen får også flere nye innslag. Her finner du blant annet Mystery Blue Milkshake og Deluxe Shake Mystery Blue, som skiller seg ut både i smak og utseende.
I tillegg lanseres Green Pop Lemonade og Frappé Biscoff, som gir et søtt og friskt alternativ ved siden av maten. Dette gir en meny med både sterke, søte og friske kombinasjoner.
Dette må du vite før du tester menyen
Ifølge McDonald’s Norge er årets vårmeny satt sammen med fokus på variasjon og nye smaksopplevelser. Det legges særlig vekt på spicy alternativer, men det finnes også noe for dem som ønsker mer klassiske valg.
Nyhetene har vært tilgjengelige over hele Norge siden 15. april. Nå er det bare å finne din favoritt – enten du går for sterkt, søtt eller noe midt imellom.