En buss har siden klokken 13.15 tirsdag ettermiddag skapt full stopp i trafikken i de bratte Kopsvingene ved Geiranger. Hendelsen har ført til lange køer i begge retninger på den populære turistveien.
Ifølge Vegtrafikksentralen ble de varslet av politiet klokken 14 om situasjonen. Bussen skal ha forsøkt å rygge etter møte med et annet tungt kjøretøy i den trange svingen, men ble stående fast – uten mulighet til å komme seg videre.
Trafikkoperatør Hans Petter Riddervold forklarer at det allerede har oppstått betydelig trafikk i området. "Ingen biler kommer seg forbi bussen. Det må regnes med en del kø," sier han. Det skriver Dagbladet
Situasjonen har krevd innsats fra tungbilberger, og hjelpen er på vei fra Vestnes. Riddervold opplyser at den etter planen skal være fremme rundt klokken 16. "Vi oppfordrer alle til å være tålmodige og aktsomme i trafikken," understreker han.
Denne typen hendelser er ikke ukjent i området. Tidligere i sommer, i begynnelsen av juni, satte en annen turistbuss seg fast i Brattbakksvingen – også den gang ble trafikken betydelig påvirket i flere timer.